2011 m. liepos 2 d., šeštadienis

Kepta ant grotelių. Figos su maskarponės ir migdolų kremu


Jei šį sekmadienį ketinate išsitraukti groteles ir ką nors pasigrilinti, desertui siūlome karamelizuotas figas su maskarponės ir migdolų kremu. Nežinau, ar į Lietuvą jau atkeliavo figos. Mes netyčia jų aptikome viename prekybos centre. Iš Italijos. Atrodė, kad bus labai saldžios, tačiau teko kiek nusivilti. Tikrai neprilygo praeitą rugsėjį pirktoms Florencijos turguje ar kažkada prieš keletą metų slapčia skintoms nuo medžio Sardinijoje. Tačiau apibarstytos ruduoju cukrumi, sumaišytu su cinamonu, ir pakeptos ant grotelių labai gražiai karamelizavosi ir tapo kiek saldesnės. Pats tas desertui. Išbandykite ir jūs ;)

2 valgytojams

4 figos
1 šaukštas rudojo cukraus
1 šaukštelis cinamono

Kremui:
150 g maskarponės sūrio
keletas lašelių vanilės esencijos
1 šaukštas maltų migdolų
1 šaukštas marsalos vyno (arba kitokio saldaus vyno) (nebūtinai)
1 šaukštas medaus1. Pirmiausia pagaminkite kremą. Išmaišykite maskarponę, vanilės ekstraktą, maltus migdolus, marsalos vyną ir medų. Ir padėkite į šaldytuvą tol, kol reikės patiekti.
2. Figas perpjaukite pusiau. Sumaišykite rudąjį cukrų su cinamonu. Figas perpjautąja puse pavoliokite cukruje ir cinamone ir dėkite ant grotelių. Kepkite apie 1-2 min. iš abiejų pusių ant vidutiniškai stiprios ugnies, kol figos kiek suminkštės, o cukrus su cinamonu gražiai karamelizuosis.3. Iškeptas figas sudėkite į lėkštutes ir "papuoškite" šaukšteliu ar dviem maskarponės ir migdolų kremu.
4. Skanaus :)4 komentarai:

 1. Kaip tik norejau klausti, kur radote figu, nes budama Portugalijoje jas labai pamegau..

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ieva, o kur tu gyveni? Jei irgi Liuksemburge, tai mes figas pirkome Auchane. Šį penktadienį dar mačiau, kad buvo.

  AtsakytiPanaikinti
 3. net silpna - nuo pavadinimo, derinio, nuotraukų, įsivaizduojamo skonio... pilna burna ašarų

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ahhh prisimenu, kaip pernai lapkriti (!) Paryžiaus priemiestyje pirmą kartą skyniau ir ragavau tikrą, skanią sunokusią figą. Tikrai pasakiškas skonis. O tų atvežtinių bijau net ragauti, baisu nusivilti...

  AtsakytiPanaikinti