2012 m. birželio 7 d., ketvirtadienis

San Vito Lo Capo: jūra, smėlis, aitvarai ir kuskusas


Vis labiau mylim San Vito Lo Capo. Tai nedidukas poilsinis miestukas, apie 90 km nuo Palermo ir apie 40 km nuo Trapani. Truputėlį turistinis (daugiau gal mėgiamas pačių italų, nei užsieniečių, bent jau ne sezono piko metu), bet neįkyriai, ir per daug neišpuoselėtas. Tiesios gatvelės, kaskart dovanojančios kokią dar anksčiau neatrastą duonos kepyklėlę ar ledainę. Išsirikiavę balti, žemi, arabiško stoliaus nameliai. Fantastiškas, didžiulis smulkaus gelsvo smėlio pliažas. Krištolinis, turkio spalvos vanduo. Capo San Vito kalnas, už kurio kartais užkliuvęs kybo debesis ir už kurio slepiasi nuostabius panoraminius vaizdus dovanojantis gamtos rezervatas Rizerva dello Zingaro. Kaskart būdami Sicilijoje, ten užsukume - jei ne pailsėti keletą dienelių, tai bent suvalgyti nuostabiojo ir tik tose apylinkėse gaminamo žuvies kuskuso.San Vitas dar garsus ir ten kasmet rugsėjo mėnesį vykstančiu kuskuso festivaliu, į kurį susirenka kuskusu garsėjančių šalių šefai. Šefai varžosi, kad pagamins skaniausią kuskusą, o turistai gali ragauti įvairiausius kuskuso patiekalus pagrindinėje gatvėje išsirikiavusiuose stenduose. Labai norėtume kada nors į San Vitą nukeliauti rugsėjį. O šį kartą pakliuvome į aitvarų festivalį, kuris irgi pradžiugino.Jei kada keliausite į Siciliją ir sumanysite pasimėgauti saule ir jūros bangomis San Vite (o tai padaryti labai rekomenduojame), pateikiame keletą su maistu susijusių rekomendacijų. Restoranėlių neišbandėme labai daug, nes gan daug gaminome namuose, ir, ko gero, patys geriausi, dar liko neišbandyti (juos nusižiūrėjome kitam kartui), bet šį bei tą patarti galime. Taigi.

Restoranai

Sapori di Sicilia (Via Savoia, 3). Centrinės Via Savoia gatvės pradžioje įsikūręs restoranas. Iš pirmo žvilgsnio pasirodė gan turistinis, bet buvo rekomenduotas butą išnuomavusio šeimininko, tad užsukome. Turi lauko terasą, iš kurios matyti pliažas ir jūra. Rekomenduojame, jei norite skanaus maisto ir greito bei paslaugaus aptarnavimo. Labiausiai patiko skanauta midijų sriuba (Zuppa di cozze) ir įdarytas ant grotelių keptas kalmaras (Calamaro ripieno alla griglia). Kaip visada, puikus pasirinkimas šviežia, tą dieną sugauta žuvis. Tik, kaip visada, būkite atsargūs su žuvies svoriu ir jos kaina :) Ragautas žuvies kuskusas buvo neblogas.

Gna' Sara (Via Duca Degli Abruzzi, 8). Mūsų paskutinio vizito favoritas. Žuvies kuskusas puikus. Nuostabi citrinos aromato geltonuodegė su mėtų ir cukinijų padažu, Pakino pomidorėliais ir saldžiarūgščiais svogūnais (Filetti di ricciola al profumo di limone). Grįšime ir kitąkart.
Da Alfredo (Contrada Valanga, 3). San Vito pakrašty, agriturismo primenantis restoranėlis. Kai lankėmės, tą dieną buvome nutarę pietums ragauti tam kraštui būdingų busiate makaronų. Buvome pavaišinti duonos skrebučiu su skaniu džiovintų pomidorų užtepu, vėliau susiviliojome šeimininkų pasiūlytu antipasto della casa ir paskanavome tradiciniu busiata makaronų (su trapanietišku pesto padažu (alla Trapanese) ir midijų ir karališkųjų krevečių padažu). Puiku.

Nusižiūrėti ateičiai:
Corallo (Via G. Amico, 7) - labai jaukus kiemelis, nėra meniu, o paruošiamos dviejų rūšių vakarienės už nustatytą kainą iš tos dienos turimų produktų.
Tha'am (Via Duca degli Abruzzi, 32) - arabiško stiliaus interjeras, paslaptinga terasa, įvairių rūšių kuskusai, įdomios sriubos, ant grotelių kepta šviežia žuvis.
Casa del Cous Cous Sanvitese "Enzo Battaglia" (Via Principe Tommaso, 8) - kitą kartą kuskusą ragausim čia.
Pocho (Località Isulidda, MAKARI) - 4 km nuo San Vito Lo Capo centro nutolusi vietelė, pirmiausia pritrenkia savo panorama. Maistas pasirodė rafinuotas, išieškotas ir labai gailėjomės, kad tąkart nebuvome alkani. Kitą kartą būtinai važiuosim ten palydėti saulės ir paskanauti jų siūlomų patiekalų.

Ledainės

La Sirenetta (Via Savoia, 2). Ledainė su vaizdu į jūrą. Paragaukite jų firminio Caldofreddo (pasirinkti ledai, papuošti biskvito kepurėle ir užpilti karštu šokoladu). Taip pat, kaip ir bet kur kitur Sicilijoje, neturėtumėte prašauti nusipirkę migdolų, pistacijų ar citrininių ledų. O jei jums pavyks atvykti sezono metu - paragaukite jazminų ledų. Puikumėlis!Ledainė ant kampo priešais bažnyčią. Ledų ir granitų gausybė ir puikus skonis. Dar - būnant Sicilijoj privalu paragauti ledų ne įprastame valflio indelyje, o bandelėje brioche. Iš pradžių baidžiaus daugybės kalorijų, bet galų gale neatsilaikiau pagundai :) Ten ragavom įvairių, labiausiai patiko cinamoniniai ir migdolų.


Žuvis

Šviežių žuvų ir jūros gėrybių (o taip pat ir jų produktų) galite įsigyti prie uosto esančioje žuvies parduotuvėje Pescheria Billeci. Arba netoli maisto parduotuvės SISA (Via Savoia) esančioje žuvies parduotuvytėje ant kampo (pavadinimo neprisimenam).

Šviežūs makaronai


A' Busiata (Via Farini, 10). Pasirinkimas nėra labai didelis, bet makaronai be galo skanūs. Išmėginkite vietinius makaronus busiate ir casarecce.


Tai tiek patarimų. Na, o namuose gamintų patiekalų receptėliai jau greitai bus čia... Iki. :)6 komentarai:

 1. Mamma mia! Fantastika!

  O Citrina sicilietis? :) pasisekė tamstai :)))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, sicilietis, grynakraujis :) Na taip, pasisekė ta prasme, kad kai važiuojam aplankyt artimųjų, du zuikius iškart nušaunam: ir aplankom, ir dar saule ir jūra pasimėgaujam :)

   Panaikinti
 2. tikrai fantastika!

  apie Siciliją seniai svajoju. ech, kada nors :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sicilija nuostabi. Ir labai ko daug pamatyti ir paragauti yra :) Jau buvau nemažai kartų, bet jaučiuos taip, kad na... daugiausiai tik dešimtadalį visko pamačius :)

   Panaikinti
 3. Labai gražu. Noriu vėl prie jūros. Sicilija man labai patiko. O kokie gražūs gyviai danguje skraidžioja... :) Labai smagios nuotraukos. :)

  AtsakytiPanaikinti