2011 m. gegužės 30 d., pirmadienis

Migdolinis pyragas su braškėmis


Liuksemburge parduotuvinis braškių sezonas tarsi jau ateina į pabaigą ir jų vietą pirmose lentynose užima trešnės. Įdomu stebėti pirkėjus: jie tarsi paukščiai apspinta trešnių dėžes ir bando atsirinkti ("sulesti") pačias gražiausias... Mes porą savaičių spyriojomės ir trešnių nepirkome - atseit "dar ankstoka", "ko gero bus rūgščios"... Bet šį savatgalį neatsilaikėme ir Liuksemburgo-Vokietijos pasienyje mūsų pamėgtoje vaisių ir daržovių parduotuvėlėje ir mes prisižvejojome šių gėrybių. Sulesėme staigiai, kaip tie pirkėjai-paukščiai :)

O gaminome vėlgi pagal iš Saveurs žurnalo nusižiūrėtą receptą. Tik pyrage ten dedamos avietės, o mes dar norime iki galo pasidžiaugti braškėmis :) Beje, kiekis nesigavo labai didelis, tad jei norite pavaišinti didesnę kompaniją, drąsiai dvigubinkite.

 

250 g braškių
200 g sviesto
4 kiaušinių baltymai
160 g cukraus
80 g maltų migdolų
60 g miltų
cukraus pudros ir maltų pistacijų riešutų pabarstymui


1. Sviestą ištirpdykite. Išplakite kiaušinių baltymus.
2. Atskirame inde sumaišykite maltus migdolus, cukrų ir miltus. Supilkite išplaktus baltymus ir ištirpdytą sviestą. Viską išmaišykite.
3. Tešlą supilkite į formą, ant jos išdėliokite į keturias dalis supjaustytas braškes.
4. Kepkite 170C karščio orkaitėje apie 30 min.
5. Atvėsinkite ir prieš patiekdami pabarstykite cukraus pudra ir pistacijų riešutais.Skanaus ir gražios ateinančios savaitės ;)

Šaltinis: Žurnalas Saveurs, 2011 m. gegužės mėn.

4 komentarai:

 1. Turėtų būti labai skanu - lengva, gaivu ir pavasariška :)
  Man labai patinka Tavo blogo fonas - šaunios citrinikės :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Niekad nieko nekepiau su žaliom braškėm: iš pradžių nusprendžiu, kad gaila, norisi 'iš lysvės' atsivalgyt, o galiausiai apsigraibau, kad sezonas baigės :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man visai kaip Jurgai - "gyvas" kepti gaila :]

  AtsakytiPanaikinti
 4. Juliana, ačiū :) Pyragas tikrai skanus ;)

  Jurgita, Indre, žinoma, nieko nėr geriau kaip "gyva" braškė, o jei dar savam sode išauginta... Šiemet mes absoliutūs braškių manjakai: beveik kasdien braškės-ledai, ledai-braškės :) Bet kai jos truputį pastovi ir tampa nebe tokios gražios, galima juk ir iškepti :) Arba kokį kokteilį suplakti ;)

  AtsakytiPanaikinti